Jak rozdrabniać odpady z chemii gospodarczej?
Nasza firma zajmuje się przetwórstwem tworzyw sztucznych. W tym krótkim wpisie opiszemy, jak rozdrabniamy i przetwarzamy jeden z popularniejszych odpadów, czyli opakowania plastikowe po chemii gospodarczej.
Sortowanie tworzyw
Opakowania po chemii gospodarczej są praktycznie w całości wykonane z różnych rodzai tworzyw sztucznych. Pierwszym etapem recyklingu jest posortowanie odpadów na kategorie. Na przykład butelki, zazwyczaj zrobione z politereftalanu etylenu, są oddzielane od zakrętek, zazwyczaj wykonanych z polietylenu, a same butelki dzielone są na kategorie lub nawet kolory i wstępnie opłukiwane z brudów oraz prasowane. Ten etap zazwyczaj odbywa się w zakładach gospodarki odpadami komunalnymi.
Rozdrabnianie tworzyw sztucznych
Skupowane przez nas posortowane odpady są rozdrabniane za pomocą kruszarek, zwanych shrederami. Ich wnętrze zazwyczaj składa się dwóch, wolnoobrotowych wirników, które rozdzierają nawet duże bryły sprasowanego plastiku. Rozdrobnione tworzywo trafia na obrotowy ekran, czyli rodzaj ruchomego sita, które wychwytuje zbyt duże fragmenty tworzywa i kieruje je do ponownego rozdrobnienia.
Przetopienie w granulat
Rozdrobniony plastik jest ponownie, tym razem dokładniej myty i trafia na linię granulacyjną. Tam maszyny topią i mieszają tworzywo sztuczne na jednolitą, gładką masę, która potem jest chłodzona w trakcie wyciskania do formy granulek. Powstały w ten sposób granulat z tworzyw sztucznych jest stosowany do wytwarzania z niego dóbr użytkowych.
Nasza firma od lat zajmuje się recyklingiem, skupem i sprzedażą regranulatu tworzyw sztucznych. Serdecznie zapraszamy do kontaktu, zarówno firmy produkujące odpady i szukające solidnego odbiorcy, jak i producentów produktów plastikowych. Gwarantujemy stałe parametry i rozsądne ceny, produkowanego przez nas regranulatu.